LP

Bilety na LP

Brak aktywnych terminów

LP

LP, czyli Laura Pergolizzi, urodziła się i mieszka w Nowym Jorku, gdzie karierę muzyczną rozpoczęła w 1998 roku. W 2001 nakładem wytwórni Koch Records ukazał się debiutancki album artystki Heart-Shaped Scar. Trzy lata później światło dzienne ujrzała kolejna płyta, z której pochodzi utwór Wasted, wybrany do czołówki amerykańskiego serialu Daleko od domu. Równocześnie artystka rozpoczęła współpracę kompozytorską z innymi muzykami, czego efektem były utwory pisane dla największych gwiazd - Cheers Rihanny, Beautiful People Christiny Aguilery czy Red Cher. Do swoich nagrań powróciła w 2014. Wydała wtedy trzeci album Forever for Now, magazyn Vouge mianował LP Artystką Tygodnia, a singiel Into The Wild został wykorzystany w kampanii reklamowej jednego z banków.

Następnie, w 2016 roku, ukazała się kolejna płyta artystki, która szturmem wdarła się na zagraniczne i polskie listy przebojów. Zawiera ona przebojową piosenkę Muddy Waters, wykorzystaną w głośnym serialu stacji Netflix Orange Is The New Black oraz Lost On You - utwór, który niespodziewanie stał się jednym z największych hitów 2016 roku! Lost On You zdobył szczyty list przebojów w wielu europejskich krajach, trafił także na trzecie miejsce Hype Machine's Popular Charts oraz na szóste miejsce Spotify Viral Charts już w tygodniu debiutu.

LP jest zadeklarowaną lesbijką i identyfikuje się jako osoba neutralna płciowo.

LP - Love Lines World Tour 2024

W ramach swojej nowo ogłoszonej trasy w 2024 roku artystka zawita też do Polski. Trasa została poświęcona promocji zapowiedzianego nowego albumu piosenkarki, który ma ukazać się pod koniec września 2023 roku o takiej samej nazwie - Love Lines. Nie możesz tego przepuścić, nie zwlekaj z zakupem biletu.

Przebojowe piosenki LP

LP na swoim koncie zgromadziła już pięć albumów studyjnych, dwa mini albumy a także wiele singli. Oto lista największych hitów LP:
  • Lost on You
  • When We’re High
  • Muddy Waters
  • Halo
  • Tightrope