Hala Torwar, własność Centralnego Ośrodku Sportu, mieści się przy ulicy Łazienkowskiej w Warszawie i jest znana niemal wszystkim mieszkańcom stolicy. Funkcjonuje już od lat 50. XX wieku – wówczas budynek działał jako kryte lodowisko. Świadczy o tym nazwa obiektu, która skrótowo łączy słowa „tor łyżwiarski” i „Warszawa”. Całość zaprojektowali architekci Julian Brzuchowski i Danuta Breda. Być może niektórzy pamiętają jeszcze mozaikę Hanny Żuławskiej - „Łyżwiarze” - umieszczoną na elewacji. Została ona usunięta w trakcie gruntownej renowacji w latach 90.
Początkowo Torwar spełniał swoje pierwotne przeznaczenie – odbywały się tutaj głównie zawody i pokazy sportu na lodzie, a także jazda rekreacyjna. Wystarczy wspomnieć mecze ligowe nieistniejącego już Znicza Pruszków. Na trybunach mieściło się około 7,2 tysiąca osób. Po modernizacji jednak zamiast trybun pojawiło się blisko 5 tysięcy miejsc siedzących i wprowadzono innowacje, pozwalające na organizowanie wydarzeń innych niż te związane z lodowiskiem.
Dzisiaj na Torwarze rozgrywa się także mecze piłki koszykowej, siatkowej i ręcznej, zawody jeździeckie i turnieje sztuk walki. Poza sportem na hali można wziąć udział w różnych imprezach wystawienniczych, bankietach, festiwalach oraz koncertach. Na scenie występowali między innymi Gary Moore, Simply Red, Slipknot czy Lenny Kravitz – gwiazdy muzyki wszelkiego rodzaju. Chociaż pod względem warunków technicznych i przestrzennych Torwar ustępuje takim gigantom, jak Tauron Arena z Krakowa czy Atlas Arena w Łodzi, to ma bogatą historię i świetną lokalizację – centrum miasta stołecznego.