André Rieu

André Rieu tickets

No active dates

André Rieu

Jego koncerty to jedyne w swoim rodzaju widowiska, a ich sekretem jest po prostu radość płynąca z muzyki! Tego roku André Rieu wystąpi przed polską publicznością aż pięciokrotnie! Takiej gratki dla miłośników muzyki klasycznej nie można przegapić!

Rieu – Król Walca wraca do Polski!


W 2023 roku André Rieu z Orkiestrą Johanna Straussa i grupą międzynarodowej sławy solistów powróci do Polski, by po raz kolejny zachwycić tysiące fanów dowcipnym i barwnym programem podczas czterech koncertów w Krakowie, Gliwicach, Łodzi i Gdańsku. Nie przegap okazji i już teraz kup bilet na najbardziej romantyczny wieczór 2023 roku. Magiczne koncerty towarzyszą obchodom 70 urodzin mistrza.

Miłość do muzyki, którą ma się we krwi


André Léon Marie Nicolas Rieu, bo tak właściwie nazywa się muzyk i kompozytor, jest synem dyrygenta Orkiestry Symfonicznej w Maastricht. Wychowywał się w rodzinie o tradycjach muzycznych. Już jako dziecko fascynował się muzyką orkiestrową, a w wieku 5 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach. Później studiował w klasie skrzypiec w Konserwatorium Królewskim w Liège oraz Konserwatorium w Maastricht i w końcu Akademii Muzycznej w Brukseli.

Uczył się u samego André Gertlera. Po czterech latach nauki otrzymał stopień Premier Prix na brukselskim Konserwatorium Królewskim. Talent, znakomite wykształcenie, pasja i ciężka praca sprawiły, że muzyk i kompozytor zasłużył na przydomek „Król walca” . Jeżeli chcecie usłyszeć na żywo popisy André Rieu, bilety dostępne są w bezpiecznej sprzedaży.

Koncerty André Rieu w Polsce – zachować pamięć o dziełach Johanna Straussa


Według André Rieu twórczość Johanna Straussa była ówczesną muzyką rozrywkową. Jego zdaniem dzieła mistrza należy obecnie traktować podobnie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że choć w repertuarze koncertów André Rieu przeważa muzyka poważna, wykonania prezentowane publiczności mają wybitnie rozrywkowy charakter. Ponadto w czasie występów na żywo na przemian z dziełami Straussa i jemu współczesnych wykonywane są utwory ludowe z różnych krajów, a także muzyka filmowa i składanki. Na scenie André Rieu zmienia się z dyrygenta w solistę i odwrotnie, prezentując swoje wyjątkowe umiejętności. Zachęca przy tym publiczność do tańca i śpiewania partii operetkowych. Chociaż koncerty André Rieu są koncertami muzyki poważnej, z pewnością nie można się na nich nudzić!

Maestro mas, bo również tak nazywa się wybitnego artystę, uważa, że klasyczne utwory zostały stworzone dla wszystkich, nie tylko dla elit. Z tego powodu przywraca pamięć o twórczości mistrzów. Na koncertach André Rieu wszystkie reakcje są dozwolone – śmiech, płacz, taniec i śpiew. Warto stać się częścią tych niezwykłych wydarzeń! Jeżeli chcecie wziąć udział w jednym z koncertów André Rieu, bilety dostępne są na naszej stronie.