We are a secure secondary ticketing platform. Sellers set prices, which may be higher or lower than face value.
LemON

LemON tickets

Concerts

21 April 2024,
Sunday, 19:00

LemON Cracow

Forty Kleparz,
Cracow
List the first ticket!
26 April 2024,
Friday, 19:00

LemON Warsaw

Klub Palladium,
Warsaw
From PLN 112.7

LemON

LemOn to polski zespół muzyczny, który powstał w 2011 roku po zakwalifikowaniu się do talent show Must Be the Music. Grupa wykonuje muzykę z gatunku pop, ale w jej utworach też można usłyszeć wpływy rocka. Teksty piosenek LemOn poruszają różne tematy. Często są to refleksje na temat życia, miłości czy szukania sensu w codzienności. W piosenkach zespołu pojawiają się też elementy humoru i autoironii.

Skład zespołu od czasu do czasu się zmieniał, natomiast obecnie koncertuje w takiej grupie:

 • Igor Herbut - wokal
 • Tomasz Świerk – pianino
 • Przemek Świerk - gitara
 • Piotr Kołacz - bas
 • Tomasz Waldowski - bębny

Historia zespołu LemOn

LemOn powstał z inicjatywy Igora Herbuta, który jest pochodzenia łemkowskiego, co też stało powodem do wykonania utworu Litaj Ptaszko w języku łemkowskim na talent show, który zachwycił jurorów i wszystkich słuchaczy, i już wtedy przyniósł zespołowi ogromne uznanie.

Debiutancka płyta zespołu LemOn

Pierwsza płyta zespołu LemOn zatytułowana po prostu Lemon została wydana w 2012 roku. To był debiut zespołu na polskiej scenie muzycznej i od razu zyskał on uznanie słuchaczy i krytyków muzycznych.

Album Lemon zawierał 10 utworów, w tym takie przebojowe piosenki jak Będę z Tobą, Napraw, czy Nice. Muzyka LemOn to mieszanka różnych stylów muzycznych - od popu, przez rock, po folkowe motywy. Wszystko to w połączeniu z charakterystycznym, łemkowskim brzmieniem języka, którym śpiewał Igor Herbut.

Płyta Lemon odniósł duży sukces komercyjny i sprzedał się w nakładzie ponad 10 tysięcy egzemplarzy. To ogromne osiągnięcie dla debiutującego albumu i potwierdzenie, że muzyka LemOn cieszy się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Debiutancka płyta to wyjątkowy album, który od samej publikacji zyskał uznanie wśród fanów i krytyków muzyki. To był początek kariery zespołu, który od tamtej pory zyskał ogromną popularność w Polsce i za granicą.

Za całą swoją karierę muzyczną twórcy wydali aż 4 albumy. Artyści mają w swoim dorobku wiele znanych i lubianych utworów. Oto kilka z nich:
 • Będę z Tobą
 • Lwia część
 • Jutro
 • Tu
 • Papier

Koncerty i popularność zespołu LemOn

LemOn od samego początku swojej działalności cieszy się dużą popularnością wśród polskich słuchaczy. Zespół regularnie koncertuje w kraju i za granicą. Warto też podkreślić, że łemkowskie inspiracje stały się nieodłącznym elementem twórczości zespołu LemOn i sprawiają, że jego muzyka jest unikalna i rozpoznawalna. W trakcie swoich koncertów muzycy prezentują swoje największe przeboje, ale także nowe utwory, które jeszcze nie ukazały się na płycie. Koncerty zespołu są znane z energii i dobrego kontaktu z publicznością przez to bilety błyskawicznie znikają ze sprzedaży.

10-lecie zespołu LemOn

W ramach obchodów 10-lecia zespół LemOn ogłosił długą trasę koncertową oraz wydał kilka nowych utworów. Z okazji jubileuszu artyści przygotowali wyjątkową edycję swojego pierwszego albumu Lemon. W edycji specjalnej znalazły się m.in. nagrania koncertowe i wcześniej niepublikowane utwory.

10-lecie zespołu LemOn to czas podsumowań i refleksji, ale też okazja do prezentacji nowych pomysłów i projektów. Zespół zapewnił, że będzie kontynuować swoją działalność, zaskakując słuchaczy nowymi utworami i ciekawymi koncepcjami koncertowymi.

Trasa koncertowa LemOn akustycznie

W 2019 roku zespół ruszył w trasę koncertową LemOn akustycznie, podczas której zagrał swoje największe przeboje w wersji akustycznej. Koncerty odbywały się w kameralnych klubach muzycznych, co pozwoliło na bezpośredni kontakt z publicznością i stworzyło intymną atmosferę.

W trakcie trasy koncertowej artyści zaprezentowali swoje największe hity, jednak tym razem utwory były wykonane w zupełnie nowych aranżacjach, które wprowadzały nowe elementy i wzbogacały dotychczasowe brzmienia.

Koncerty spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony fanów, którzy chętnie słuchali znanych utworów w nowej odsłonie. Wystąpienia w ramach tej trasy były również okazją do zaprezentowania niepublikowanych dotąd utworów oraz doświadczenia muzycznej bliskości z zespołem.

Nagrody dla zespołu LemOn

Za swoją stosunkowo nie długą karierę muzyczną zespół zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym:
 • Nominacje do nagród Fryderyk 2013, 2015 - najważniejsza nagroda muzyczna w Polsce.
 • Nagrody EMA: 2013, 2014
 • Zespół roku 2014 wg Radio Zet
 • Przebój 25-lecia Radia Zet („Scarlett”)
 • Platynowe płyty „LemON” oraz „Scarlett”
 • 50 000 000 wyświetleń teledysków na YouTube
 • I wiele innych
Nagrody, to potwierdzenie wysokiej jakości muzyki, którą tworzy zespół LemOn, oraz uznanie ze strony branży muzycznej.