Taco Hemingway

Taco Hemingway tickets

No active dates

Taco Hemingway

Taco Hemingway, czyli Filip Szcześniak to polski raper, który ostatnimi czasy stał się niezwykle popularny. Wszystko to za sprawą niezwykłej wnikliwości Taco w opisywaniu rzeczywistości pokolenia Millenialsów w Polsce oraz ich warszawskiego życia towarzyskiego. Już prawie 30-latek zadebiutował w 2013 roku minialbumem Young Hems na serwisie Bandcamp, jednak dopiero kolejny minialbum Trójkąt warszawski, wydany w 2014 roku stał się bardziej rozpoznawalny. Już w następnym roku pojawił się kolejny minialbum Fifiego, czyli Umowa o dzieło. Do tej pory raper działał na własną rękę, lecz w 2015 roku, zainteresowała się nim wytwórnia Asfalt Records, która wydała reedycje albumów Trójkąt warszawski oraz Umowa o dzieło. Płyty szybko zyskały na popularności zajmując 3. i 2. miejsca na liście przebojów OLiS, sprzedając się w nakładzie ponad 10 tys. kopii.

W 2016 roku Taco Hemingway wypuścił swój kolejny minialbum Wosk, za darmo na własnej stronie, podobnie jak poprzednie nagrania. W tym samym roku wydany został pierwszy studyjny album rapera Marmur, zyskując do 2017 roku status złotej płyty. Na koniec lipca 2017 roku pojawił się najnowszy album Taco pt. Szprycer. Taco Hemingway następnie nagrał kolejny album - Cafe Belga.

Nadchodząca trasa koncertowa artysty promuje nie tylko płytę Pocztówka z WWA, Lato ‘19, która miała premierę 23 lipca 2019 roku, ale i wydane później Europę i Jarmark. W ramach 2̶0̶2̶0̶/̶2̶0̶2̶1̶/̶2022 TOUR Taco Hemingway zagra w 11 polskich miastach