Maluma – 10 najlepszych utworów

Maluma - kolumbijski piosenkarz i autor tekstów z gatunku reggaeton. Zdobył nagrodę Latin Grammy i dwie Latin American Music Awards. Maluma stał się ostatnimi czasy bardzo popularny w Polsce, szczególne zainteresowanie budzi wśród płci żeńskiej. Dzięki temu też chętnie do naszego kraju wraca!

Przed koncertami Malumy zachęcamy do zapoznania się z 10 wybranych przez nas utworów - 5 hitów Malumy oraz 5 kolaboracji z innymi wielkimi nazwiskami!

1.  Felices los 4

Felices los 4, czyli Happy the 4 of Us po angielsku, to utwór o dwóch parach, które mają ze sobą romans, ale nie wiedzą o tym. Podczas kręcenia klipu do tej piosenki Maluma poznał swoją dziewczynę, Natalię Barulich. Piosenka uplasowała się na 48 miejscu listy Billboard Hot 100 i na 2 miejscu listy Billboard Hot Latin Songs.

2.  El Perdedor

El Perdedor (czyli The Loser) został wydany jako trzeci singiel z albumu Malumy z 2015 roku zatytułowanego Pretty Boy, Dirty Boy, dzięki fanom domagającym się tego w mediach społecznościowych. Teledysk do utworu wyreżyserowany przez Jessy Terrero ilustrował zakazany związek latyńskiego chłopaka z białą kobietą i poruszał problematykę rasizmu. Remix z raperem z Puerto Rico  - Yandelem, osiągnął 4 miejsce na liście Billboard Hot Latin Songs.

3.  Sin Contrato

Maluma jest współautorem piosenki Sin Contrato, która była czwartym singlem z jego drugiego studyjnego albumu Pretty Boy, Dirty Boy (2015). Teledysk do utworu „Bez Kontraktu” obejrzano na YouTube ponad 988 milionów razy, a jego wynik na liście Billboard Hot Latin Songs to 7 miejsce.

4.  Borró Cassette

Wydany jako drugi singiel z albumu Pretty Boy, Dirty Boy z 2015 roku, Borro Cassette, czyli Erased Cassette po angielsku, opowiada o dziewczynie, która umyślnie zapomina o nocy spędzonej z Malumą. Podczas Billboard Latin Music Awards 2016 utwór został nominowany do nagrody Latin Rhythm Song of the Year i osiągnął 3 miejsce na liście Hot Latin Songs.

5.  El Préstamo

El Préstamo, czyli Pożyczka, był trzecim singlem z trzeciego albumu studyjnego Malumy zatytułowanego  F.A.M.E. z 2018 roku. Utwór osiągnął 1 miejsce na liście Billboard Latin Airplay i opowiada historię faceta, który „pożycza” swoją miłość dziewczynie, a ona w końcu łamie mu serce.

6.  Chantaje feat. Shakira

Technicznie Chantaje (co w tłumaczeniu znaczy Szantaż) to piosenka Shakiry w duecie z Malumą z 2016 roku, ale wokalista pomógł również w pisaniu i produkcji utworu. Piosenka osiągnęła szczyt na liście Billboard Hot Latin Songs, a nawet była nominowana w kategoriach Record of the Year, Song of the Year oraz Best Urban Fusion Performance podczas Latin Grammy Awards 2017. Teledysk osiągnął ponad 2,5 miliarda wyświetleń na YouTube - co czyni go dwudziestym najczęściej oglądanym klipem na YouTube.

7.  Vente Pa' Ca ft. Ricky Martin

Współpraca między Ricky Martinem a Malumą, po obejrzeniu chemii między nimi zrozumiecie, dlaczego musieli stworzyć duet. Vente Pa 'Ca, czyli Come Here, zadebiutował na pierwszym miejscu listy Billboard Latin Airplay, a teledysk ma ponad 1,6 miliarda wyświetleń na YouTube.

8.  Qué Pena feat. J Balvin

Dwaj króle reggetonu – Maluma i J Balvin - połączyli siły, by wspólnie stworzyć hit Qué Pena. W piosence słychać również wpływy EDM. Klip do utworu powstał w Nowym Jorku, a jego reżyserem jest Colin Tiley. W teledysku piosenkarze przedrzeźniają się nawzajem, ukazując twarz, jaką prezentują się w social mediach.

9.  Medellín feat. Madonna

Kolaboracje królowej popu – Madonny -  i króla reggetonu – Malumy. Utwór wydany został jako wiodący singiel z 14-go albumu studyjnego Madonny zatytułowanego Madame X. Tytuł piosenki to nazwa miasta w Kolumbii, z którego pochodzi Maluma. Duet ma na swoim koncie jeszcze dwie współprace – utwór Soltera z czwartego albumu studyjnego Malumy 11:11 oraz Bitch, I’m Loca z Madame X Madony.

10.  Corazón feat. Nego do Borel

Piosenka Corazon (Heart) została wydana w grudniu 2017 roku, kiedy to od razu zdobyła pierwsze miejsce na liście Billboard Latin Airplay, a także 5 miejsce listy Hot Latin Songs. Zabawny, żywy numer był efektem współpracy z brazylijskim piosenkarzem Nego do Borel.

Maluma jest u nas średnio co roku, więc miejmy nadzieję, że już niedługo znów się z nim spotkamy! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Malumy polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.