Daria Zawiałow – 10 najlepszych piosenek

Daria Zawiałow, to obecnie, można zaryzykować stwierdzenie, najpopularniejsza artystka w Polsce. Zespół Darii Zawiałow gra muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i popu. Wokalistka próbowała swoich sił w różnego rodzaju talent show, między innymi X Factor, czy Mam Talent, aż w końcu udało jej się szturmem podbić polskie listy przebojów.

Osobiście znamy na pamięć wszystkie utwory artystki, więc ciężko było wybrać tych 10 najlepszych, ale prezentujemy Wam subiektywne 10 najważniejszych piosenek w karierze Darii Zawiałow.

Sprawdź też Dawid Podsiadło - TOP 10 piosenek

1.  Hej Hej!

Jak dotąd najbardziej prominentny singiel Darii Zawiałow. Rozszedł się największym echem zarówno w radio, serwisach streamingowych, jak i na żywo! Do tego stopnia, że już chyba każdy w Polsce wie, kim jest Daria Zawiałow. Hej Hej! to utwór o ulotności chwil, szczególnie tych prowadzących do niezbyt dobrych decyzji. Piosenka znalazła się na drugim albumie studyjnym artystki z 2019 roku zatytułowanym Helsinki i została wydana jako trzeci singiel z tego wydawnictwa.

2.  Malinowy Chruśniak

Pierwszy singiel Darii Zawiałow, dzięki któremu zaistniała na polskim rynku muzycznym. Ten pełen namiętności, przełomowy w karierze wokalistki utwór został wydany w czerwcu 2016 roku, a następnie znalazł się na pierwszej płycie studyjnej Darii – A Kysz! z 2017 roku, jako otwierający numer. Wokalistka w wielu wywiadach przyznała, że gdyby Chruśniakowi nie udało się ‘przebić’, zaprzestałaby dalsze próby promocji swojej twórczości. Na szczęście się udało!

3.  Kundel Bury

Drugi singiel z debiutanckiego krążka A Kysz! Teledysk do utworu został stworzony na terenie PGE Stadionu Narodowego w Warszawie. Piosenka opowiada o toksycznej relacji, z której podmiotowi lirycznemu w końcu się udaje się wydostać. Przesłanie numeru bardzo obrazuje charakter całej płyty – A Kysz! to odgonienie wszystkich złych myśli, związków, problemów.

4.  Niemoc

Ostatni numer z płyty A Kysz! Bardzo nostalgiczna piosenka o rozjechaniu się wizji wspólnej przyszłości dwóch osób. Na Deluxe Edition tej płyty Daria wykonuje ten utwór w duecie z Piotrem Ruguckim, wokalistą zawieszonego zespołu Coma, obecnie współtwórcą projektu KARAŚ/ROGUCKI. Nie jest to jedyna kolaboracja artystów, Daria wystąpiła również gościnnie w teledysku Comy do utwory Lajki, a Piotr Rogucki w klipie do piosenki Na Skróty Darii Zawiałow.

5.  Płynne Szczęście

Otwierający album Helsinki utwór. Podmiot liryczny wspomina tu uczucie do ważnej osoby, które jeszcze nie do końca wygasło, a powinno. Do piosenki, najprawdopodobniej ze względu na jej nostalgiczny i osobisty charakter, nie powstał obraz. Utwór jest też relatywnie rzadko grany na koncertach, gdyż widocznie różni się energią od pozostałych numerów.

6.  Freddie

Ostatni numer z płyty Helsinki. Daria przyznała, że piosenka została zainspirowana filmem Bohemian Rhapsody, opowiadającym o życiu Freddiego Mercurego, zmarłego wokalisty legendarnego zespołu Queen. W solo gitarowym pod koniec utworu czuć wpływy muzyki Queen. Utwór jest również bardzo rzadko grany na występach na żywo, a szkoda, bo jest piękny! Nie powstał do niego również klip.

7.  Nie Dobiję Się Do Ciebie

Pierwszy singiel, zapowiadający całą płytę Helsinki. Wraz z teledyskiem, wydany został we wrześniu 2018 roku. Utwór wyraźnie odbiega charakterem od poprzednich numerów artystki z płyty A Kysz! Czuć w nim już wpływy elektroniki, nowe brzmienie. Piosenka zapowiadała zmianę wizerunkową muzyki Darii na nowym albumie.

8.  Szarówka

Drugi singiel z wydawnictwa Helsinki. Do utworu powstał klip, ukazujący los (na szczęście z happy endem) bezpańskiego pieska. Teledysk rozczulił serca wielu widzów oraz promuje znalezienie domu dla zwierząt ze schronisk. Na koncertach piosenka grana jest z rozciągniętym outro, co sprawia, że brzmi zdecydowanie lepiej, bardziej rockowo i przejmująco na żywo niż na płycie.

9.  Czy Ty Słyszysz Mnie?

Kolaboracja Darii Zawiałow z młodym raperem schafterem oraz Ralphem Kaminskim w ramach projektu Talent is not a crime marki Puma. Utwór oraz klip do niego promują odkrywanie i rozwijanie talentów wśród młodych osób, nawet wtedy, gdy są one dość niekonwencjonalne. Piosenka płynnie łączy dość rozbieżne jednak style muzyczne trójki artystów, czyniąc ją atrakcyjną dla fanów każdego z muzyków.

10.  Jeszcze w zielone gramy

Piosenka z filmu Plan B z 2017 roku, której twórcą jest Wojciech Młynarski. Opowiada na nadziei, której nie wolno nam tracić. Piosenka również niezwykle rzadko grana jest na koncertach, gdyż różni się melodyjnie od pozostałej części repertuaru artystki, lecz stanowi ważny etap w rozwoju jej kariery.

Daria Zawiałow pracuje właśnie nam swoim trzecim albumem studyjnym, więc już niedługo spodziewać się możemy nowego repertuaru na żywo! Koncerty zespołu to istna petarda – byliśmy już na pięciu, więc bardzo polecamy! W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Darii Zawiałow polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.