Skunk Anansie - TOP 10

Rockowy zespół Skunk Anansie, znany przede wszystkim z charakterystycznej frontmanki Skin, karierę rozpoczął ponad 25 lat temu, bardzo szybko pnąc się ku górze i zdobywając brytyjskie listy przebojów. Jeden z pierwszych singli zespołu Selling Jesus znalazł się na 46 miejscu zestawienia Top 100 w Wielkiej Brytanii, a także pojawił się na ścieżce dźwiękowej do filmu Strange Days. Zespół współpracował także z Björk przy jej singlu Army of mine. Skunk Anansie było trzykrotnie nominowane do nagród MTV w kategoriach: najlepszy debiut, najlepsza grupa koncertowa oraz najlepsza grupa rockowa.

Skunk Anansie wystąpi na aż trzech koncertach w Polsce pod koniec 2020 roku. Zespół bardzo lubi wracać do naszego kraju, gdyż ma tutaj rzeszę swoich wiernych fanów. Dla tych, których trzeba jeszcze trochę przekonać – prezentujemy absolutne TOP 10 Skunk Anansie.

1.  Hedonism (Just Because You Feel Good)

Zdecydowanie najpopularniejszy utwór Skunk Anansie. Wydany został jako singiel z krążka Stoosh z 1997 roku. Jest to oczywiście stały element koncertów zespołu, ale Skin, frontmanka zespołu, wykonuje piosenkę także na swoich solowych występach. Klip do utworu wywołał nieco kontrowersji, gdyż zawiera scenę pocałunku dwóch kobiet (było to ponad 20 lat temu, wtedy jeszcze szokowało ;).

2.  Weak

Czwarty singiel z debiutanckiego albumu grupy – Paranoid & Sunburnt z 1996 roku. Jest to jeden z ulubionych numerów publiczności na koncertach. Też ten utwór Skin wykonuje na swoich solowych występach, w wolniejszej, bardziej balladowej wersji. Utwór został scoverowany nawet przed Roda Stewarta na jego płycie z 1998 roku zatytułowanej When We Were the New Boys.

3.  You'll Follow Me Down

Utwór wydany jako ostatni singiel z trzeciego studyjnego wydawnictwa - Post Orgasmic Chill z 1999 roku. Był to ostatni album grupy przed jej rozpadem. Po 10 latach, w 2009 roku, Skunk Anansie jednak wznowili swoją działalność.

4.  Secretly

Drugi singiel z krążka Post Orgasmic Chill. Piosenka grana jest podczas napisów końcowych do filmu Cruel Intentions i znajduje się również na albumie ze ścieżką dźwiękową filmu. Teledysk do utworu bardzo mocno bazuje na scenach z tego filmu.

5.  Because of You

Pierwszy, niepublikowany wcześniej singiel z kompilacji najlepszych utworów zespołu Smashes & Trashes z 2009 roku. Było to pierwsze wydawnictwo zespołu po 10 letniej przerwie w działalności. Składanka zawiera 15 utworów, w tym 3 premierowe (jednym z nich jest właśnie Because of You).

6.  You Saved Me

Trzeci singiel z płyty Wonderlustre – czwartego albumu studyjnego grupy z 2010 roku. Było to pierwsze pełne, oryginalne wydawnictwo zespołu od czasów rozpadu grupy. Krążek był najpierw promowany przez utwór My Ugly Boy i został ochoczo przyjęty przez fanów po tak długiej przerwie.

7.  Squander

Kolejny, niepublikowany wcześniej singiel z płyty typu best of Skunk Anansie - Smashes & Trashes. Piosenka wraz z powstałym do niej teledyskiem została doceniona przez odbiorców – klip do Squander został odtworzony na kanale You Tube ponad 5 milionów razy.

8.  Charlie Big Potato

Pierwszy singiel z krążka Post Orgasmic Chill. Pierwszy po tym, jak grupa zmieniła wytwórnię z niezależnej One Little Indian na Virgin Records. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu Hollow Man z 2000 roku. Piosenka uwielbiana jest przez publiczność podczas koncertów na żywo, i podobnie, jak w przypadku niektórych wcześniej wymienionych kawałków jest także wykonywana przez Skin na jej solowych występach w wolniejszej wersji.

9.  Brazen (Weep)

Czwarty, a zarazem ostatni singiel z drugiej studyjnej płyty zespołu – Stoosh. Teledysk do utworu został wyreżyserowany przez twórcę klipu do Hedonism. Obraz pokazuje, jak zespół zostaje zaatakowany w czerwonym pokoju (który miał być analogią szpitala psychiatrycznego). Teledysk kończy się, gdy Skin budzi się na ulicy (co sugeruje, że był to tylko sen) po tym, jak prawdopodobnie upadła na ziemię po straceniu przytomności .

10.  Twisted (Everyday Hurts)

Drugi singiel z krążka Stoosh. Klip do utworu przedstawia zespół zakuty w łańcuchy i idący przez pustynię. Obraz kończy się, gdy Skin naciska przycisk i okazuje się, że pustynia była w rzeczywistości snem, a zespół cały czas spał w czarnym pokoju. Inspiracją do teledysku był film Total Recall.

Koncerty Skunk Anansie odbędą się w listopadzie 2020 roku w Warszawie (21.11), Gdańsku (22.11) i Wrocławiu (23.11). W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na to wydarzenie polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.