Nothing But Thieves - TOP piosenek

Nothing but Thieves to rockowy zespół założony w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Tworzą go: wokalista i gitarzysta Conor Mason, gitarzysta Joe Langridge-Brown, gitarzysta i keyboardzista Dominic Craik, basista Philip Blake oraz perkusista James Price. Swoim debiutanckim singlem Itch zwrócili na siebie zainteresowanie stacji radiowych. Zostali również wybrani przez wokalistę My Chemical Romance, Gerarda Waya do supportowania trasy Awolnation. I można powiedzieć, że właśnie od supportowania wszystko się zaczęło, gdyż na początku swojej kariery grali przed takimi gwiazdami jak: Arcade Fire, George Ezra, Twin Atlantic, Twenty One Pilots czy Muse. W 2014 roku podpisali się z wytwórnią RCA Records (Sony Music Entertainment) i jej nakładem końcem 2015 roku wydali swój debiutancki album - Nothing But Thieves.

W poniższym wpisie krótko omówimy każdy z 3 albumów studyjnych grupy oraz wskażemy po 3 najbardziej godne uwagi kawałki z każdego z nich. Zapraszamy do lektury!

Nothing But Thieves (2015)

Debiutancki, self-titled album zespołu. I trzeba przyznać, że był to naprawdę debiut udany, gdyż zadebiutował na 7 miejscu notowania UK Albums Chart. Muzycznie jest to rock alternatywny. Ich pierwsza solowa trasa zatytułowana Ban All the Music (jak jeden z kawałków z płyty) została całkowicie wyprzedana. Nothing But Thieves wyruszli również w drugą trasę koncertową z krążkiem (Under My Skin Tour). Album sprzedał się w ponad 250 tysiącach egzemplarzy i zgromadził ponad 174 miliony odtworzeń utworów.

Najpierw należy oddać cześć piosence, od której wszystko się zaczęło, czyli Itch:

Jest to czwarta ścieżka dźwiękowa z albumu, a zarazem pierwszy singiel z płyty. Kompozycja opisuje pragnienie młodego mężczyzny, by poczuć coś w coraz bardziej znieczulonym świecie.

Następnie główny singiel promujący wydawnictwo, Trip Switch:

Piosenka dobrnęła na szczyt listy Billboard Alternative Songs. O ile zespół woli pozostawić znaczenie swoich tekstów do własnej interpretacji, to w tym wypadku przyznaje, iż Trip Switch jest społecznym komentarzem na temat zależności społeczeństwa od technologii.

I na koniec - kolejny singiel z debiutanckiego krążka, czyli utwór If I Get High:

Conor najprawdopodobniej śpiewa o utracie kobiety, którą kochał - czy to byłej dziewczyny, czy członka rodziny. To przygnębiająca piosenka poruszająca takie tematy jak śmierć i rozpacz. Na wideoklipie możemy zobaczyć historię chłopca, którego matka zmarła. Głęboko odczuwa on stratę i próbuje świadomie śnić - w ten sposób być może będzie w stanie znów ją zobaczyć.

Broken Machine (2017)

Drugi krążek studyjny Nothing But Thieves. Podczas promocji tego albumu zespół zagrał na Przystanku Woodstock 2017 przed ponad pół milionową publicznością (byłam <3). Krążek otrzymał generalnie pozytywne opinie krytyków, którzy chwalili świadomość zespołu zarówno na temat ich własnego rozwoju, jak i globalnych wydarzeń odbywających się na całym świecie. Grupa nie zawiodła swoich fanów, a nawet pokazała im więcej różnorodności, zarówno muzycznej jak i lirycznej, na nowym krążku.

Pierwszy singiel promujący nowe wydawnictwo okazał się najpopularniejszym do tej pory kawałkiem Nothing But Thieves - Amsterdam:

Piosenka opowiada o tym, jak z jednej strony nie chcemy być jak reszta świata, ale z drugiej - nie jesteśmy w stanie zrealizować tego pomysłu w rzeczywistości.

Drugi singiel z drugiego albumu studyjnego zespołu, był pierwszym, który notowany był na UK Singles Chart - Sorry:

Utwór upowiada o trudnej miłości, w której zbyt często pojawia się słowo przepraszam (Sorry). Opowiada o tym, jak wraz z wiekiem coraz bardziej skomplikowane staje się życie i jak ciężko utrzymać w nim relacje.

Wisienką na torcie z Broken Machine jest piąty, ostatni singiel, a zarazem jeden z moich ulubionych utworów zespołu - Particles:

Piosenka opowiada o problemie uzależnienia od leków nasennych, którego nabawił się wokalista zespołu podczas pierwszej trasy koncertowej Nothing But Thieves.

Moral Panic (2020)

Najnowsze wydawnictwo grupy. Musimy przyznać, że jest to nasz ulubiony album zespołu. Wydany został pod koniec 2020 roku, a promowało go 5 singli.

Drugim z nich był Real Love Song:

Zespół był na Malezji, gdzie radio pełne było miłosnych piosenek i ballad. Dziennikarz zwrócił więc uwagę muzykom, że nie mają wielu love songs jako zespół. Słowa te niejako popchnęły Nothing But Thieves do stworzenia piosenki - incepcji, Real Love Song. Nawiązując do grupy: "chodzi o ironię wszystkich tych piosenek napisanych o czymś, co tak naprawdę nie jest tym, czym jest”. Szczególnie polecamy Wam wersję utworu z udziałem Bucharest Symphony Orchestra:

Czwartym singel promującym album Moral Panic było cudowne Impossible:

W pewnym sensie Impossible jest całkowitym przeciwieństwem do pozostałych utworów na albumie, które pełne są niepokoju i zamieszania w związku z tym, co dzieje się obecnie na świecie. Impossible to powiew możliwości i nadziei na płycie Moral Panic.

Ostatnią piosenką jaką polecamy, jest wymowne Can You Afford to Be An Individual?:

Jest to najmocniejsza i najbardziej polityczna piosenka zespołu do tej pory. Członkowie Nothing But Thieves nie kryją dumy z nagrania tego utworu, wielu z nich przyznaje, że jest wręcz ich ulubionym.

Nothing But Thieves mają w Polsce naprawdę wierne grono swoich fanów, którzy tłumnie uczęszczają na występy grupy. W celu bezpiecznego zakupu, a także łatwej odsprzedaży biletów na koncerty Nothing But Thieves polecamy skorzystanie z naszego serwisu AleBilet.