NOSPR, Katowice - bilety

Sala koncertowa NOSPR, czyli obiekt należący do Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia jest ulokowany obok Muzeum Śląskiego, Centrum Kongresowego oraz wizytówki miasta – Spodka. NOSPR jest stworzona w miejscu starej kopalni, tak jak przystało na stolicę Śląska. Jednak jest to obiekt, który charakteryzuje się połączeniem stylu nowoczesnego z industrialnym. Na zewnątrz możemy się zgubić wśród zieleni – dosłownie, ponieważ znajduje się tam labirynt z drzew grabu.

Sala Koncertowa NOSPR, która znajduje się w sercu budynku, może się pochwalić wyjątkową akustyką, dzięki której doświadczymy niezwykłych muzycznych uniesień. Pracował nad nią sam Yasuhisa Toyota, który jest odpowiedzialny za projekty najlepszych sal koncertowych na całym świecie. Natomiast zewnętrzny okrąg okalający salę przeznaczony jest wyłącznie dla muzyków, można znaleźć tu sale prób, magazyny, biura, czy garderoby.

Oprócz Orkiestry na tej Sali możemy również posłuchać innych, wyjątkowych artystów. Koncertowali tu między innymi Artur Rojek, Marcin Kydryński, Anna Maria Jopek, czy Marcin Wyrostek.

Dodatkowo warto wspomnieć, że budynek NOSPR jest organizatorem dwóch festiwali – Katowice Kultura Natura oraz Festiwal Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza. Od 2018 roku natomiast obiekt został członkiem organizacji ECHO, która zrzesza najwybitniejsze sale koncertowe na terenie Europy.