PGE Narodowy, Warszawa - bilety

PGE Narodowy w Warszawie to miejsce ważnych wydarzeń sportowych, muzycznych i biznesowych. Jest najnowocześniejszą areną wielofunkcyjną w Polsce oraz jednym z najlepszych tego typu obiektów w Europie. To również największy stadion w Polsce. PGE Narodowy znajduje się przy al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1. Jest zlokalizowany w pobliżu dworca kolejowego Warszawa Stadion oraz stacji metra Stadion Narodowy, co zdecydowanie ułatwia dotarcie na miejsce organizowanych imprez.

Obiekt został wybudowany na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Prace zakończyły się w 2011 roku. PGE Narodowy zbudowano na wałach zburzonego Stadionu Dziesięciolecia. Nowy obiekt zaprojektowali Konsorcjum JSK Architekci sp. z o.o., gmp International GmbH oraz Schlaich Bergermann und Partner. Fasada stadionu nawiązuje do polskich barw narodowych. Przypomina wielką, falującą biało-czerwoną flagę. Arenę otacza promenada długości 1 km. Na trybunach znalazło się aż 58 tysięcy miejsc dla kibiców. Stworzono też 62 loże VIP. Stadion składa się z ośmiu kondygnacji o różnej wysokości. Pod obiektem mieści się dwupoziomowy parking podziemny mieszczący do 1765 aut. PGE Narodowy posiada centrum konferencyjne dla 1600 osób, specjalne miejsca dla przedstawicieli mediów, 4 restauracje, fitness club, fun pub na kilkaset osób oraz liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Stadion w Warszawie jest miejscem, gdzie odbywają się mecze piłki nożnej, wydarzenia motoryzacyjne, koncerty polskich i światowych gwiazd muzyki, imprezy rodzinne, a także mniejsze eventy biznesowe i społeczne. Na PGE Narodowym rozegrano mecze Euro 2012. Od kilku lat odbywają się tu również Mistrzostwa Świata na Żużlu Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland . Stadion dwukrotnie gościł Orange Warsaw Festival. Na scenie obiektu wystąpiły takie gwiazdy, jak Depeche Mode, Paul McCartney, Metallica, AC/DC, Rihanna, Beyoncé, Jay-Z czy Ed Sheeran. PGE Narodowy to największy stadion w Polsce, dlatego można być pewnym, że w przyszłości przyciągnie największe nazwiska w muzycznym i sportowym świecie.