Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2022

Bilety na Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2022

Brak aktywnych terminów

Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2022

2022 ORLEN WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND

Już wkrótce PGE Narodowy stanie się miejscem pełnym wielkich motoryzacyjnych emocji. 14 maja 2022 odbędą się tam Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu (FIM Speedway Grand Prix) . To już szósta edycja żużlowego turnieju. Zobaczymy w niej między innymi aktualnego Indywidualnego Mistrza Świata, Bartosza Zmarzlika oraz Patryka Dudka i Macieja Janowskiego. Grono uczestników z naszego kraju uzupełni reprezentant Polski z tzw. dziką kartą oraz dwóch zawodników rezerwowych. Możemy spodziewać się niezapomnianych sportowych wrażeń.

Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2022 bilety


Zawody PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland już na stałe wpisały się do żużlowego kalendarza. Jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w kraju cieszy się niesłabnącą popularnością. W ciągu ostatnich pięciu lat na żywo na PGE Narodowym, czyli obiekcie idealnie przystosowanym do takich imprez, obejrzało je ponad 250 tysięcy kibiców. Fani żużla z całego kraju, jak i amatorzy tego sportu z zagranicy, tłumnie przyjeżdżają do Warszawy, by dopingować swoich zawodników i uczestniczyć w największym żużlowym wydarzeniu na świecie. Nie należy więc zwlekać ze zdobyciem wejściówek. Bilety na Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2022 dostępne są na naszej stronie w bezpiecznej odsprzedaży. Powyżej prezentujemy układ wolnych miejsc.

Bartosz Zmarzlik – nadzieja na ponowne zwycięstwo na Grand Prix


Niezwykle ekscytujący jest fakt, że na starcie zobaczymy Bartosza Zmarzlika. Reprezentant naszego kraju w październiku 2019 sięgnął po trofeum mistrza po raz pierwszy w swojej karierze. Dodatkowo zawodnik dokonał tego jako trzeci Polak w historii. Wcześniej po złoto sięgnął Tomasz Gollob w 2010. Pierwszym jego zdobywcą był Jerzy Szczakiel w 1973 roku. Żużlowe Grand Prix w 2019 zakończyło się wygraną Zamarzlika. We wcześniejszej edycji zwycięstwo odniósł Duńczyk Leon Madsen. Na podium stanął Patryk Dudek. Poprzednie turnieje w stolicy Polski wygrywali Brytyjczyk Tai Woffinden (2016 i 2018), Szwed Fredrik Lindgren (2017) oraz Słoweniec Matej Zagar (2015).

Grand Prix Polski na Żużlu Warszawa 2022 – czego możemy spodziewać się po zawodach?


W żużlowych zmaganiach z cyklu FIM Speedway Grand Prix każdy zawodnik bierze udział w pięciu wyścigach turnieju głównego. Pierwsza ósemka po turnieju startuje w dwóch wyścigach półfinałowych. Po ich rozstrzygnięciu do finału zawodów awansuje po dwóch zawodników z każdego półfinału. Finał decyduje o miejscach na podium. Mamy nadzieję, że reprezentant Polski zatriumfuje ponownie, utrzymując tytuł mistrza. Zawodnik wielokrotnie wspominał, jak ważne było dla niego wsparcie kibiców. Zdaniem Bartosza Zmarzlika doping polskich fanów okazał się jednym z czynników, które pomogły mu w wygranej. Warto zatem wesprzeć naszego reprezentanta, zdobyć bilet na Grand Prix Polski na Żużlu i wziąć udział w tym emocjonującym wydarzeniu!

Żużlowe Grand Prix na PGE Narodowym zostało przełożone na 14 maja 2022. Bilety zakupione na pierwotny termin zawodów, zachowują ważność na nowy termin.