Atlas Arena, Łódź - bilety

Łódzka Atlas Arena jest usytuowana w jednym z głównych węzłów komunikacyjnych miasta, na osiedlu Zdrowie, w sąsiedztwie dworca kolejowego i autobusowego. Nieopodal znajdują się także inne obiekty kulturowo-rozrywkowe, jak miejskie ZOO, aquapark czy stadion Łódzkiego Klubu Sportowego. Razem wszystkie te miejsca tworzą małe zagłębie atrakcji zarówno dla mieszkańców, jak i dla przyjezdnych. Atlas Arena jednak wyraźnie odznacza się na ich tle swoim ogromem i liczbą wydarzeń, jakie się tutaj odbywają.

Nowoczesna hala sportowo-widowiskowa została oddana do użytku w 2009. To gigantyczna konstrukcja o pięciu kondygnacjach wzniesiona na planie koła. Jest w stanie pomieścić ponad 10 tysięcy widzów na trybunach oraz kolejne 3 tysiące na płycie. Nad budową Atlas Areny czuwało kilka niezależnych spółek, które wspólnie stworzyły dzieło architektury postmodernistycznej. Imponuje nie tylko wielkość gmachu – wyposażenie multimedialne hali to najnowsza technologia. Postawienie budynku kosztowało 287 milionów złotych, ale inwestycja zwraca się w postaci olbrzymich przychodów z wynajmu.

Na wielofunkcyjnej Atlas Arenie odbywa się wiele imprez o krajowym, a nawet światowym zasięgu. Przede wszystkim można zobaczyć tutaj najważniejsze wydarzenia sportowe, jak mistrzostwa w lekkiej atletyce, gimnastyce, sztukach walki, siatkówce i koszykówce. Do dyspozycji jest także lodowisko, na którym rozgrywa się mecze hokeja. Oprócz tego na hali organizuje się szereg konferencji, wystaw, najróżniejsze imprezy cykliczne i okolicznościowe. Atlas Arena słynie także jako scena muzyczna – każdego roku występują na niej znani artyści z całego świata, jak Deep Purple, Bryan Adams, Slash czy Imagine Dragons. Wielka kopuła na Zdrowiu to obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Łodzi.