Sprzedaj bilety
Jesteśmy serwisem umożliwiającym bezpieczny zakup biletów z drugiej ręki. Sprzedający ustalają ceny biletów, które mogą być wyższe lub niższe od ceny nominalnej. Jak to działa
Celine Dion

Bilety na Celine Dion

Koncerty

12 marca 2023,
niedziela, 20:00

Celine Dion Łódź

Atlas Arena,
Łódź
Bilety dostępne od 650 zł
14 marca 2023,
wtorek, 20:00

Celine Dion Kraków

Tauron Arena Kraków,
Kraków
Bilety dostępne od 600 zł

Celine Dion

Celine Dion koncert w Polsce


Jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek w historii, kanadyjska gwiazda muzyki pop, której artyzm mało kogo nie chwyta za serce, odwiedzi Polskę w ramach trasy Courage World Tour! Koncerty odbędą się w Łodzi – 12. marca i w Krakowie – 14. marca.

Celine Dion – o karierze słów kilka


Piosenkarka obecnie ma 52. lata, jednak jest w świetnej formie fizycznej, jak i wokalnej, ponieważ wciąż nagrywa. Celine Dion nie jest wyłącznie piosenkarką, zajmuje się również komponowaniem piosenek oraz jest autorką tekstów. Urodziła się w Kanadzie, a sławę zdobyła w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy była jeszcze nastolatką, wtedy wydawała utwory i albumy w języku francuskim. Dużą rolę w jej karierze odegrały wygrane w konkursach i festiwalach muzycznych, a mianowicie na Festiwalu Yamaha World Popular Song w 1982 r. oraz w konkursie Eurowizji w 1988 r. Zwycięstwa te przyczyniły się do jej rozpoznawalności na całym świecie.
Pod koniec lat 80. podpisała kontrakty w Stanach Zjednoczonych z Epic Records i CBS Records, tam wydała przełomowe albumy w języku angielskim, pierwszy z nich nosił tytuł Unison.
W latach 90. z roku na rok zyskiwała coraz większą międzynarodową sławę, dzięki takim albumom jak Falling into you, czy Let’s talk about love. Jej utwory były wykorzystywane w takich filmowych hitach jak animowany film Disneya - Piękna i Bestia, czy jeden z najbardziej popularnych wyciskaczy łez wszech czasów, czyli Titanic. Dodatkowo nie przestawała tworzyć albumów w języku francuskim.
W 1999 roku zawiesiła swoją karierę, jednak po zamachu na WTC w 2001 roku wznowiła ją, uczestnicząc w koncercie charytatywnym America: A Tribute to Heroes.
W latach dwutysięcznych Celinie Dion zdobyła ogromne uznanie wśród swoich fanów dzięki koncertom na żywo, a trasa Taking Chances World Tour, która miała miejsce w 2008 i 2009 roku zyskała miano jednej z najbardziej dochodowych tras koncertowych w historii.

Życie miłosne


Często słyszy się, żeby nie łączyć pracy z życiem prywatnym. Celine zrobiła zupełnie odwrotnie, ponieważ pokochała swojego menadżera René Angélilego, który wierzył w nią do tego stopnia, że zastawił swój dom, aby sfinansować jej pierwszy album. Kilkanaście lat później został również jej mężem, byli razem aż do śmierci Renego, która miała miejsce w 2016 roku. Wtedy Celine pożegnała męża uroczystym koncertem zorganizowanym podczas pogrzebu, który odbył się w Katedrze Notre Dame, w Paryżu.

Nagrody, ordery, wyróżnienia


Za promowanie języka francuskiego oraz kultury francusko-kanadyjskiej została uhonorowana wieloma orderami i odznaczeniami, między innymi Orderem Kanady, Orderem Quebecu, czy Orderem Narodowej Legii Honorowej. Za swoje niezwykłe osiągnięcia muzyczne została wyróżniona przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji pięciokrotnie podczas całej swojej kariery. Jedną z pięciu Nagród Grammy zdobyła w kategorii album roku za płytę o tytule Falling into You. W 2004 roku została z kolei wyróżniona przez Międzynarodową Federację Przemysłu Fonograficznego za 175 milionów sprzedanych albumów, tytułując ją artystką, która przewyższyła największą liczbę w historii nakładu ze sprzedaży albumów. Jednak dziesięć lat później, w roku 2014, Madonna odebrała jej ten tytuł.

Czego jeszcze nie wiesz o Celine Dion – ciekawostki

Kilka ciekawostek z życia gwiazdy.
1. Piosenkarka ma swoje własne czasopismo o tytule Celine Dion Magazine
2. Artystka była związana z amerykańskim koncernem motoryzacyjnym Chrystler - była twarzą marki.
3. Celine wspiera fundację Canadian Cystic Fibrosis Foundation, która wspomaga chorych na torbiel tkanki łącznej.
4. Piosenkarka pochodzi z wielodzietnej rodziny, ma, UWAGA, aż 13-naścioro rodzeństwa.
5. Gwiazda wystąpiła w kampanii reklamowej, w której promowała Radio Zet i Radio RMF FM.