Sprzedaj bilety

Bilety na Franz Ferdinand

Opis imprezy

Brak aktywnych terminów

Franz Ferdinand

Franz Ferdinand są szkockim zespołem indie rockowym, który swoją działalność muzyczną rozpoczął w 2001 roku w Glasgow. Lider zespołu, a także jego wokalista i gitarzysta to Alex Kapranos i wraz z Nickiem McCarthym są autorami większości utworów zespołu.

Debiutancki album, wydany w 2003 roku, pt. Franz Ferdinand okazał się wielkim sukcesem i jedną z najlepiej sprzedających się płyt debiutantów tamtych lat, a jeszcze większą sławę grupa zyskała dzięki hitowi lata 2004 – Take Me Out. Kolejny album ukazał się w 2005 roku, a razem na swoim koncie Franz Ferdinand posiadają 4 albumy studyjne i dwa minialbumy. Wytwórnią współpracującą z Franz Ferdinand jest Domino Records, która współpracuje z Arctic Monkeys oraz The Kills, a także ma silne powiązane z Sony Music. Franz Ferdinand po raz pierwszy wystąpili w Polsce w 2006 roku na festiwalu Open’er.

Teraz do Polski powracają i już 8 marca 2018 roku wystąpią w warszawskim klubie Stodoła, promując swój najnowszy, piąty album studyjny – Always Ascending (premiera: 09.02.2018).