Simply Red

Bilety na Simply Red

Brak aktywnych terminów

Simply Red

Simply Red – historia


Simply Red to brytyjski soulowo-popowy zespół muzyczny założony w Manchesterze 1985 roku. Głównym wokalistą grupy i autorem tekstów jest Mick Hucknall, który do rozpadu zespołu w 2010 roku był jego jedynym oryginalnym członkiem. Od czasu wydania ich debiutanckiego albumu studyjnego Picture Book (1985), 10 piosenkom udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce brytyjskiej listy przebojów, w tym „Holding Back the Years” i „If You Don't Know Me by Now”. Obydwie piosenki uplasowały się na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboard Hot 100. Pięć albumów Simply Red okazało się być najlepszymi w Wielkiej Brytanii, a ich album z 1991 roku, Stars, był jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii brytyjskiej listy przebojów.

Simply Red – o największych hitach słów kilka


Holding Back The Years - singiel z debiutanckiego krążka grupy zatytułowanego Picture Book z 1985 roku. Jest to najsłynniejsza piosenka autorstwa Simply Red. Jej gatunek określa się jako blue-eyed soul – muzyka soul w wykonaniu białych artystów. Tak właśnie nazywa się też najnowsze wydawnictwo Simply Red. Frontman zespołu w Holding Back the Years rozprawia się ze swoim trudnym dzieciństwem – porzuceniem rodziny przez matkę, gdy miał zaledwie 3 lata oraz kłótniami z ojcem, gdy był nastolatkiem.

Stars - tytułowa piosenka, a zarazem drugi singiel z czwartej studyjnej płyty zespołu z 1991 roku. Ballada powiada o kochającej się parze, która jednak z różnych powodów nie może być dłużej razem. Dodatkowo, według krytyków tytuł Stars (zarówno piosenki, jak i całego albumu) ma wiele odniesień. Doszukują się w tym metafory własnej drogi do sławy czerwono-włosego wokalisty (stąd nazwa zespołu Simply Red) , jak i nawiązania do gwiazd na fladze Unii Europejskiej.

If You Don’t Know Me By Now - zdecydowanie najbardziej popularna piosenka Simply Red, jednak oryginalnie wykonana przez soulową grupę Harold Melvin & the Blue Notes. Simply Red coverując utwór w 1989 roku odnieśli ogromny sukces komercyjny. Wokalista zespołu, Mick Hucknall, przyznał, że kochał wersję utworu Harold Melvin & the Blue Notes i zaczął tańczyć do ich muzyki, gdy miał 13 lat.

Simply Red – nagrody


W 1992 i 1993 grupa otrzymała nagrodę Brit Awards dla najlepszego brytyjskiego zespołu. Simply Red trzy razy nominowali byli do nagród Grammy. Grupa inaugurowała się w 2015 roku, sprzedając do tej pory ponad 50 milionów albumów na całym świecie.

Simply Red w Polsce


8 listopada 2019 roku premierę miało najnowsze wydawnictwo zespołu – funky’owa płyta zatytułowana Blue Eyed Soul. W ramach trasy promującej nowy krążek, Simply Red wystąpią również w Polsce – 25 listopada 2020 na warszawskim Torwarze. Simply Red uważany jest za jeden z najlepszych zespołów grających muzykę na żywo, więc nie może Was zabraknąć na ich koncercie!

Simply Red bilety


Bilety na Simply Red zostały już prawie całkowicie wyprzedane, więc nie straćcie swojej szansy na kupienie ich na AleBilet!